sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Mardin Mila Cafe Kahvaltı Salonu

Mardin Mila Cafe Kahvaltı Salonu

Oldukça nezih ve huzurlu bir ortam sunan Günova Cafe Restoran, günün her saati Mardin‘in en güzel yemeklerini bizlere sunuyor. Kahvaltısı da bir o kadar leziz. Delmar Cafe & Mardin Kahvaltı · Antik Sur Kahvaltısı · Günova Cafe & Restaurant · Artuklu Eski Konak Cafe & Kahvaltı · Midyat Beyaz Konak .

MARDİN KAHVALTI MEKANLARI

1979 yılında yalnızca peynir, zeytin, tereyağı ve bal ile başlayan kahvaltı serüveninin bugün geldiği nokta; Mardin‘in en meşhur kahvaltı duraklarından biri ..

mardin kahvaltı yerleri · Antik Sur Restaurant / Artuklu / MARDİN · Eski Konak Kahvaltı / Artuklu / MARDİN · Keyfi Teras Kafe Kahvaltı / Artuklu / MARDİN.

MARDİN ARTUKLU KAHVALTI YERLERİ

Mardinde ne yenir içerikli bu makalemizde; Mardin yemekleri, Mardin‘in meşhur yemekleri, Mardin kahvaltı yerleri ve Mardin kahvaltı …

MARDİN BÖLGESİ KAHVALTI SALONLARI

Midyat Beyaz Konak Yöresel Serpme Kahvalti Kafe Restoran&Pansiyon Tarihi Konak Midyat · Konaklar, Kahvaltı Yerleri, Restaurantlar, Kahvaltı ve Brunch Mekanları, .

MARDİN İLÇELERİ YEMEK RESTORAN YERLERİ YEMEK

Güneydoğu’nun incisi, Mezopotamya’nın göz bebeği Mardin, Artuklu mimarisiyle olduğu kadar leziz yemekleriyle de turist toplayan illerimizden biri. Özellikle yaz ve bahar ayları turizmin zirve yaptığı sezonlar arasında. Bu etkileyici şehirde günün en güzel öğünü kahvaltının tadı ise bir başka.. Tamamen yöresel, Mardin’e özgü tatları deneyebileceğiniz kahvaltıcıları sizler için listeledik;

Kahvaltıcı Kadri

Burası neresi? Mardin’in en iyi kahvaltıcılarından biri Kahvaltıcı Kadri… Yöresel bir Mardin kahvaltısı için ziyaret edilebilecek harika bir işletme. Özellikle çocuklu aileler için muhteşem bir ortam sağlıyor. Sebebi ise restoranın içerisinde çocuk oyun alanı ve oyun ablası bulunması. Çalışanların ilgi ve alakası da takdire şayan. Özellikle bir şeyler sipariş etmeden önce garson tavsiyelerini izlemenizi tavsiye ederiz. Serpme kahvaltı menüsünde ise yok yok diyebiliriz. Dem vurulan tek konu ise fiyatların pahalılığı. Onlarca çeşide bu fiyatı normalleştiriyor. Mekan 2019-2020 senesinin en iyi kahvaltıcısı seçilmiş. Bu konuda da oldukça iddialılar.

Mardin Mila Cafe Kahvaltı Salonu

1979 yılında Hacı Fevzi Önalan’ın Diyarbakır’ın Sur ilçesinde başlattığı kahvaltı serüveni oğlunun mesleği devralmasıyla Mardin’e taşınıyor. Şehrin en ünlü kahvaltıcısı diyebiliriz. Bölgeye gelen ünlüler ve turistler kahvaltı mekanı olarak ilk sıralarda tercih ediliyor. Mardin’de tarihi Hasan Paşa Hanı içerisinde yer alıyor işletme. Her ürün ayrı tabaklarda geliyor bize göre porsiyonlar oldukça doyurucu. Kırk farklı ürün sunuluyor. Her ürünün ise organikliği ve yöreselliği aşikar. Sofrada acılı, fıstıklı, düz erimiş ve otlu erimiş gibi yöresel lezzetlerin yanı sıra otlu peynir, örgü peyniri, tel peyniri, dil peyniri, salamura peynirler, zeytin, bal, tereyağı, meyveli yoğurt, meyve tabağı, tahin pekmez, helva, kaymak, acı sos, kavurmalı, pastırmalı ve sucuklu yumurta yer alıyor. Yumurta tercihi size kalmış ancak hangisini seçerseniz seçin sıradan sahanda yumurtalardan çok farklı bir lezzet alacağınızdan emin olabilirsiniz. Çayın aroması ve tırnak pidesi de takdire şayan.

SesLiHepKaL 53
Cevap bırakın