sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Olası Yalova Depremi Haberleri

İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Olası Yalova Depremi Haberleri

Sakarya‘da Deprem mi Oldu? Olası İstanbul Depremi Olursa Başka Sakarya Olmak Üzere Kaç İlimiz Deprem Nedeniyle Etkilenir. Kahramanmaraş Pazarcık’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler tüm Türkiye’yi derinden sarstı. Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen deprem tam 10 ili etkiledi. Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrasında akıllara yine beklenen büyük İstanbul depremi geldi. Uzmanlar, İstanbul’da gerçekleşmesi beklenen depremin 7,5 şiddetinde olacağını söylüyor. Peki, beklenen İstanbul depremi hangi şehirleri etkileyecek?

SAKARYA, İSTANBUL, YALOVA ve DİĞER İLLER DE OLASI DEPREM HABERLERİ

Kahramanmaraş Pazarcık’ta 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki deprem büyük yıkıma yol açtı.

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açan deprem sonrasında akıllara bir kez daha İstanbul depremi geldi.

Beklenen büyük İstanbul depremi çevre illeri de etkileyecek mi? İstanbul depreminde etkilenmesi beklenen illeri Posta.com.tr okurları için araştırdık.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen yıkıcı depremin ardından Marmara Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar İstanbul deprem risk haritasını araştırmaya başladılar. İstanbul depremini birçok ilçe çok fazla hissedecek. Ancak bunun yanı sıra İstanbul depremi çevre illeri de etkileyecek.

KUZEY ANADOLU FAY HATTINDA BULUNAN İLLER

Kuzey Anadolu Fay Hattı (KAF), dünyanın en hızlı hareket eden ve en aktif sağ-yanal atımlı faylarından biridir. AFAD’dan edinilen bilgiye göre, Kuzey Anadolu Fay Hattı ile Ege Bölgesi Graben Sistemi üzerinde 6’şar, Doğu Anadolu Fay Hattı’nda 4 ve diğer faylar üzerinde 8 olmak üzere 24 ilin doğrudan kent merkezinden aktif fay geçiyor. sohbet,

Ayrıca 80’den fazla ilçe de direkt aktif fay hatları üzerinde bulunuyor. Bu iller: Aksaray, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Osmaniye, Sakarya ve Tokat. chat,

İSTANBUL DEPREMİ BU ŞEHİRLERİ ETKİLEYECEK?

İstanbul depreminin Marmara Denizi’nin içinde meydana gelmesi bekleniyor. Bu durum da söz konusu olan depremin İstanbul dışında çevre illeri de etkileyeceğini gösteriyor.

Uzmanlar bu depremde Marmara Denizi’ne kıyısı olan her şehrin etkileneceği söylüyor. Yani bu deprem sadece İstanbul’u ve Balıkesir’i etkilemeyecek. Marmara Denizi’ne kıyısı olan Yalova, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, İstanbul, Tekirdağ ve Balıkesir’in depremden ağır bir şekilde etkileneceği bilinmelidir. sohbet haberleri.

Sesli Sohbet, Kameralı Chat, Mobil Sohbet, Görüntülü Chat Sitesi, Sohbet Odaları, Sesli Hepkal Sohbet. ESohbetim Sitesi, MobilGeveze Chat, OkeyAzram.com Sohbet, MobilSosyete Canlı Chat Odaları. Son Dakika Haberleri.

SesLiHepKaL 95
Cevap bırakın