sohbet
radyo dinleKulaklığını tak müziğin tadına var!
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest rss

Erkek Arkadaş Nasıl Bulurum, Erkek Arkadaş Arıyorum

Erkek Arkadaş Nasıl Bulurum, Erkek Arkadaş Arıyorum

Nasıl Bulurum, Erkek Arkadaş Arıyorum, Flört Yapacak Erkek Arkadaş Arıyorum, Bir Erkek ile Tanışmak İstiyorum. Kızlar, erkek arkadaş dosyasını açacağımız konu başlığımıza hoş geldiniz… “Doğru erkek nerede?”, “Ne zaman bulacağım hayallerimdeki erkeği?”, “Ben ne zaman erkek arkadaşıyla konser, tiyatro, cadde, sokak gezen biri olucam?”, “Çok mu zor benim de sevgilimin olması?”, “Neyi yanlış yapıyorum ben?” bu sorular tüm kızların aklına zaman zaman geliyordur…
Doğrusunu söylemek gerekirse, sorularınızın bir kısmının cevabı bizde olsa da bir kısmının cevabı maalesef ki yok… Şimdi cevabı bizde olanları ve olmayanları ayıklamaya başlayalım ve erkek arkadaş dosyasını yazmaya girişelim… İlk bölümümüz, neden bir erkek arkadaş bulamadığınıza ilişkin.  Sonra da nasıl bulacağınızı denenmiş tarifler ile yazacağız, bu jestimizi unutmayın.

SesliHepkal.com, Hepkal Chat, Mobil Sesli Görüntülü Kameralı Sohbet Siteleri

Neden bir erkek arkadaş bulamıyorum diyorsan okumaya devam….

Erkek arkadaş bulmak için üç değişken var. Aslında çok basitler ve ilk kez duymadığımız şeyler: Doğru yerdoğru zamandoğru insan! Evet klişe ama gerçekler bunlar.

– Doğru yer dediğimizde akıllara gelenlerle bazen çok komik olabiliyor. Mesela, potansiyel erkek arkadaşınızla kitapçı raflarına bakarken çarpışıp tanışacağınızı ı düşünüyorsunuz? Yoksa, şehirler arası otobüs ya da uçak yolculuğunda yanınıza oturmasını mı bekliyorsunuz? Acaba, sizi görüp size vurulmasını ve aşkını ilan etmesini mi umuyorsunuz? Bunların hangisi kimin başına gelmiş? Bu hayaller güzel ama gerçekçi değil, bunları bırakın ve aşkı arayan erkeklerin olduğu alanlara yönelin… Mesela, ilk akla gelen esohbetim.com gibi arkadaşlık uygulamalarında şansını deneyin. Yok ben şansımı artırmak istiyorum derseniz, fotoğrafçılık, edebiyat, dans, resim kursuna yazılın. Her yaş grubu için böyle atölyeler var… Duygusal insanlar buralarda kızlar.
– Doğru zaman meselesi daha da karışık… Çünkü biz kızlar, tam da hayatımız berbat giderken, ofista patronla papaz olunca, ailemiz ile tartışınca, hoşlandığımız adam pas vermeyince ya da pms dönemlerinde bir erkeğin karşımıza çıkmasını ve beyaz atlı prens gibi bizi bu dertlerden çekip, kurtarmasını bekliyoruz. Olmuyor kızlar olmuyor… Önce o ayaklar yere sağlam basacak sonra potansiyel erkek arkadaşınız karşınıza çıkacak… Siz ne zaman, kendinden emin, sağlam, özgüvenli ve pozitif olursanız doğru insanla da o zaman karşılaşacaksınız.
– Doğru insan… Bu konuda sadece gelecekteki sevgiliniz değil, siz de büyük sorumluluk altındasınız. Hani bi’keresinde demiştik ya, “Önemli olan birini bulmak değil, birbirini bulmak” diye. Heh onun yeri yine geldi. Siz bir adamla tanıştınız, “İşte hayallerimin erkeği” diyorsunuz… Peki o adamın hayallerinde ne var, onu biliyor musunuz? Sonuçta bir mağazadan bluz alışverişi yapmıyorsunuz ve karşınızda duygu ve düşünceleri olan bir adam var. Ne zaman ki, ikiniz de birbirinizin hayallerindeki insan olursunuz, işte o zaman ilişki başlar. Ama asla pes etmek yok, unutmayın, aramayan bulamaz…

Aşkı aramak, doğru erkeği, gelecekteki erkek arkadaş kişisini aramak keyifli bir yolculuk. Son durak gelip de, ortak hayaller kurduğunuz adamı bulana kadar aramaya devam. Siberalem her zaman tüm kadınların yanında ve onlara tüm soruları için yardımcı olmaya hazır!

Erkek arkadaş aramak ve daha önemlisi bulmak konusunda geldik ikinci bölüme. Bu bölümde “Hayatımın erkeğini nerede bulacağım?” diyen kızlara cevaplar hazırladık…
Valla içinizden “Size soracak değilim, en alasını bulurum, elimi sallasam ellisi” diyenler vardır. Kendilerine “Elimi sallasam ellisi…” dedirten şey nedir merak ediyoruz, bizimle de paylaşmalarını büyük bir merakla bekleriz diyor ve konuya geçiyoruz…

Erkek arkadaş bulma yollarında telef olmamak için…

Birkaç sene ünlü bir kitap vardı, adını Türkçe’ye çevirmeye bile tenezzül etmedikleri “Secret” Ne büyük efsane olmuştu… O günden sonra her konunun “sırları” ortaya dökülüp durdu. Ve hatta sevgili bulma konusunun da sırları varmış, onları da duydu bu kulaklar, okudu bu gözler. Şimdi sıkı durun, gerçeği açıklıyoruz: Bu işin bir sırrı yok, olacağı varsa oluyooor… Lütfen siz de böyle hurafelere kanmayın… Peki nasıl olduracağız derseniz…

– Erkeklerin dünyasını anlamakla işe başlayın… Onlar çok temel ihtiyaçlar etrafına yaşayan canlılar. Kadınlar gibi, o onu dedi uykularım kaçtı, bu bunu dedi üzüntüden uçuğum çıktı, şu şöyle yaptı yemeden içmeden kesildim diye bir dünyaları yok. Doğal olarak, her lafı takmayın, her minik olayı büyütmeyin, lafı dolandırmadan dümdüz söyleyin, dürüst ve açık olun. Biriyle tanışınca onunla edebiyat, bilim, jazz filan konuşmaya çalışmayın. Adam gibi gezin, yeme içme konuşun, anlattıklarını dinleyin, kendinizi anlatın. Ne kadar basit değil mi… İlk tanışmadan korkutmayın adamı.
– Erkek arkadaş ararken hüsrana uğrayacaksınız ve hayalleriniz yıkılacak. Buna hazır olun ve her ilk buluşma‘nıza “Çocuklarımın babasıyla tanışmaya gidiyorum” diyerek hazırlanmayın. Heyecan dozunda olunca aşkı beslerken, aşırı olunca bütün duygulara galip gelir ve onları sindirir. Sakin olun, onun da sizin gibi insan olduğunu unutmayın ve takacağınız küpenin, giyeceğiniz eteğin hayatınızın geri kalanını değiştirmeyeceğini hatırlayın.
– İnternette, diyelim ki Siberalem’de erkek arkadaş bulmak için profil oluşturdunuz. Ama nedense o profil olabildiğince gizli, çok az fotoğraf içeriyor ve çok az bilgi içeriyor. İstiyorsunuz ki adam sizi tanımak için uğraşsın, size mesaj atsın, aranızda bir diyalog oluşsun… İşte bu yol yanlış. Çünkü o kişiyle tanışmak için yazışmaya başlıyorsunuz ve ortama umut tohumları serpmiş oluyorsunuz. Ama profiliniz daha detaylı ve açık olursa, sizin için uygun olan ve olmayan kriterle net olursa, karşınıza daha yüksek ihtimalli erkekler çıkar. Gizemli olmak, internetten erkek arkadaş ararken sağlıklı bir yol değildir, bunu unutmayın.
– Erkekler ve kadınlar arasında, insanlığın başlangıcından beri bir çekişme vardır, işte siz o çekişmeye hiç girmeyin ve orta yolu arayın. Ortak bir noktada buluşmak, ortak bir hayat kurmak, ortak hayallerde buluşmak her şeyden güzel. Bu ortayı ve ortaklığı arayın, bulun. En güzeli… Erkek arkadaş bulmak Siberalem gibi platformlar sayesinde hiç de zor değil… Zor olan, kendimiz olmak ve iletişimi sağlıklı bir çerçevede sürdürmek.

SesLiHepKaL 75
Cevap bırakın